Škola v přírodě

Čtvrtek:

"Maminko, tatínku, babičko, dědečku... jsem šikulka - představ si, že jsem ušetřil/a strašně moc čistého prádla - zjistil/a jsem to při dnešním balení. Máš radost? Jo a taky ti musím říct, že se mi nedařilo věci do kufru moc srovnat, ale to nevadí, viď? Možná mám taky v kufru věci některého kamaráda, nebo mi nějaké věci chybí, ale věř mi, že jsem se opravdu snažil/a zabalit si, bohužel jsem nenašel/nenašla seznam věcí, který měl být v kufru. No co ti budu povídat...vlastně jsem neměl/a na balení moc čas - dopoledne jsem musel/a vysvobodit princeznu Zlatovlásku a najít ukrytý poklad. Odpoledne pak byla pááááártyyyyy (rozuměj slavnostní předávání cen s tancem). Mám diplom, ceny, cestovní pas Pohádkové říše, deníček a plnou hlavu zážitků. No uznej, že balení kufru je v porovnání s tím jen maličkost:). Zítra se na vás těším - v Kounicích prý budeme lehce po dvanácté hodině - odpoledne nic velkého neplánuj - musíme překontrolovat, jestli nemám klíště a přebrat věci, které mám v kufru navíc, abych je v pondělí mohl/a přinést do školy. Teď si ještě užívej chvilky klidu a prohlídni si fotky z dnešního dne https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_ctvrtek,_cerven_2015. Dobrou noc. Tvůj druháček/druhačka."


Středa:

50 velkých housek se šunkou, sýrem, rajčaty a okurkou, dvě mísy kukuřičných křupinek, vánočky, 2 mísy jogurtu s marmeládou, kila nektarinek, litry hovězího vývaru s rýží, několik šišek knedlíků s kuřecím masem na paprice, tři bochníky chleba s rybí pomazánkou na pikniku v lese, zapečené brambory....tak tohle všechno jsme milí rodiče dneska snědli. Aby taky ne, celý den jsme na vzduchu. Dnes jsme se například vydali po stopách Smolíčka - aby se mu lépe prchalo od Jeskyněk, vyrobili jsme mu pohodlné automobily. V nich jsme potom projeli závodní okruh na čas a vydali se stavbu trpasličích staveb. Po večeři jsme zachaňovali Budulínka ze spárů proradné lišky - jak jinak než hrou na nástroje a zpěvem. Pokud chcete, koukněte na fotky https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_streda,_cerven_2015 a teď už jen:


Úterý:

Zdravíme Tobíka a všechny doma. Víte, jak vypadá Krtečkova porodnice? Ne? To my, druháci, jsme ji dneska viděli na vlastní oči. Ráno po snídani jsme totiž z Albrechtic vyrazili lesní cestou do Jiřetína pod Bukovou. Cesta po sjezdovkách rychle utekla a my jsme dorazili do nejstarší výrobny hraček v České republice, kde se každý den narodí několik desítek malých dřevěných Krtečků (my ho známe z knížek Z. Milera). Prohlédli jsme si, jak se ze surového bukového, habrového a javorového dřeva stávají krásné barevné hračky. I my jsme si mohli vyzkoušet, kolik práce to dá a domů si každý z nás vlastnoručně vyrobenou hračku přiveze. Odpoledne jsme pomáhali vyrobit skřítkům kravaty a ozdoby na slavnost. Po večeři už jen chybělo dopsat zápis do deníčků, přečíst další kapitolu ze společné knížky, zazpívat ukolébavku a zavrtat se do peřin. Zítra totiž máme těžký úkol - budeme pomáhat Smolíčkovi sestrojit vozidlo, aby mohl prchnout od zlých Jeskyněk. Fotky z dnešního dne si můžete prohlédnout zde https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_utery,_cerven_2015 .


Pondělí:

Haló maminky, tatínkové, babičky, dědečkové....už se nám nestýská. Dneska ani trošičku:). Neměli jsme totiž na stýskání čas. Ráno jsme vám napsali pohledy, tak koukejte do schránek. A po výborném obědě (rajská s těstovinami) jsme pekli opravdové pohádkové buchty. Každá skupina dostala mísu, mouku, olej a vodu a sami jsme si doplnili bylinky a ostatní přísady. Vše jsme upekli na opravdovém ohni. Buchty jsme zabalili do uzlíků a vydali se do světa. Ve světě jsme pomáhali Honzovi získat za ženu princeznu - plnili jsme za něj královské úkoly. Po večeři jsme si zazpívali s kytarou a po společném čtení v postýlkách jsme usnuli jako miminka. Zítra se vydáme do pohádkové dílny a budeme vyrábět hračky. Vám i našemu Tobíkovi přejeme dobrou noc.

Vaši druháčci.

Fotky z dnešního dne jsou tady https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_pondeli,_cerven_2015


Neděle:

Dnes jsme obhlédli okolí z výšky - všichni druháci "vyběhli" na Špičák. Po výborných špagetách jsme vyčistili Rákosníčkův rybník a znovu ho naplnili čistou vodou. Zakopali jsme si s míčem, opalovali se, zazpívali si a zahráli na flétničky. Večer jsme padli do postýlek a už všichni spinkají. Zítra pomůžeme získat Honzovi princeznu a možná mu upečeme buchty :). ZDRAVÍME TOBÍKA A MOC NA NĚJ MYSLÍME!!!!

Vzkazy domů:

Alenka Č. - Ahoj domů, je tu moc hezky.

Anička - Posílám pusu.

Matýsek - Je tu Špičák.

Terka - Malinko se mi večer stýskalo, ale už je to dobré.

Evelínka - Stýská se mi jen občas, posílám pusu Natce.

Samík - Milá babičko a dědečku - byli jsme na Tanvaldském Špičáku a je to tam hezké.

Adélka - Pozdravuju Vikču.

Mára - Bráško, maminko a taťko, je tu hezká rozhledna.

Verunka - Babi, dědo, tati a ségry, je to tu hezký.

Radunka - Mami, asi mi to nebudeš věřit, ale vyšla jsem na nejvyšší horu v okolí.

Filda - Čau rodino, těším se na vás a je to tu super.

Anežka - Zdravím všechny.

Alenka N. - Pozdravuju Hynečka.

Hanička K. - Trošičku se mi stýská, ale jen večer. Jsem statečná.

Andrejka - Danečku, dneska jsme čistili Rákosníčkův rybník.

Hanča S. - Je tu super jídlo.

Pančelka - Všichni jsou v pořádku, někomu se malinko stýská, ale jen večer. Jídlo chutná úplně všem a za den toho stihneme tolik, že máme spousty zážitků. Můžete se podívat zde https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_nedele,_cerven_2015, jak si to tu užíváme.


Sobota:
Dorazili jsme do Albrechtic. Všichni po dobrém obidku vybalujeme.

Vyrazili jsme obhlédnout okolí - prošli jsme Albrechtice, obhlédli jsme místní kostel, vyzkoušeli jsme průlezky.... Ke svačince nám paní kuchařka upekla bublaninu s jahodami a my se vydali na cestu Pohádkovou říší. Čeká nás totiž týdenní dobrodružství - budeme čistit Rákosníčkův rybník, zachraňovat Smolíčka ze zajetí Jeskyněk, míchat čarodějné koktejly....Na cestu po Pohádkové říši jsme si připravili cestovní pasy a po společném čtení jsme zalezli do pelíšků. Přejeme vám krásnou noc.

PS: Fotky z dnešního dne si můžete prohlédnout zde https://kounicetrida.rajce.idnes.cz/SVP_sobota,_cerven_2015